alt

شرکت‏ های مشاوره مدیریت، شرکت‏ هایی دانش بنیان هستند که توصیه ‏هایی را برای سازمان‏ های نیازمند همفکری در زمینه های عمومی بهبود کسب و کار، افزایش اثربخشی، تغییر سبک مدیریت و توسعه تکنولوژی فراهم می ‏آورند.

حوزه صنعت مشاوره مدیریت دربردارنده مشاورانی است که مستقل از مشتری هستند، موقتا به کار گرفته می‏ شوند، بر مبنای تجربه مرتبط و تخصصی که در داخل سازمان ‏ها در دسترس نیست ارزش‏ گذاری می ‏شوند و جبران خدمات آن‏ ها بر اساس بهبود عملکرد و آموزش مشتری در مدیریت مسائل مشابه در آینده صورت می ‏گیرد.

طبق بررسی ها مهمترین انگیزه مراجعه بیشتر مشتریان به شرکت‏ های مشاوره، نیاز به تغییر بنیادین استراتژیک است. ضرورت های ایجاد مراکز مشاوره مدیریت در فضای کسب‌ و کار از طریق فرصت‌هایی که برای کسب ‌و کارها و سازمان‌ها ایجاد می‌کنند، شناخته می‌شوند. از این فرصت‌ها و مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توسعه درک و شناخت عمیق‌تر از بازار و شرایط قیمت‌گذاری
 • ایجاد و توسعه برنامه بازار و حفظ و نگهداری مشتریان فعلی و جذب مشتریان بالقوه
 • شناسایی و تحلیل نقاط قوت و ضعف اصلی سازمان و تشخیص حوزه‌های بهبود
 • برندسازی سازمان و محصولات
 • شناسایی، تحلیل و کاهش ریسک‌های محیطی و کسب ‌و کار
 • ارائه راه‌حل‌های خلاقانه جهت رفع مشکلات پیش‌رو و یا پیشگیری از مشکلات آتی
 • آموزش مدیریت و کارکنان
 • بهبود سیستم ها و ساختار سازمان
 • داشتن نگاه چند بعدی و برون سازمانی جهت شناسایی مشکلات
 • کاتالیزور اعمال تغییرات در سازمان‌ها و شرکت‌ها
 • قرار گرفتن در مرکزیت نظریه‌ها و روش‌های مدیریت و توسعه‌ی حرفه مدیریت
 • تعریف و باز طراحی فرایندهای سازمانی

باید به این نکته اشاره کرد که مشاوره مدیریت یک علم یا هنر نیست؛ بلکه مشاور با استفاده از تجارب خود و بکارگیری ابزارهای مختلف، راهکارهای بهینه برای حل مشکلات و مسائل سازمان ها متناسب با مشکلات مشاهده شده را ارائه می دهد.

مرکز مشاوره مدیریت گروه مشاوران تدبیر در سال 1398 با تعریف 10 کلینیک تخصصی به ساختار گروه مشاوران مدیریت و مطالعات راهبردی تدبیر افزوده شد. مرکز با ایجاد شبکه همکاران و به کارگیری افراد تحصیل کرده و با تجربه در عرصه های گوناگون، علاوه بر اینکه بخشی از یک شرکت دانش بنیان بوده و از فناوری اطلاعات جهت اجرای سریع خدمات مشاوره ای خود استفاده می نماید، سرویس های خود را به صورت کاملا یکپارچه و دوره ای در اختیار شرکت ها قرار داده و خدمت رسانی می نماید.

کلینیک های مرکز با ارائه مشاوره نزدیک و بالینی جهت ارتقای تحول سازمانی خدمت رسانی می کنند. به روز رسانی دانش مدیریت در شرکت ها و ارتقای کیفیت مدیریت درآن ها از اهداف اصلی کلینیک ها است. حل مسائل و مشکلات سازمانی با ارائه الگوهای بومی شده و متناسب با زیست بوم ستاد اجرایی فرمام حضرت امام(ره) اولویت اصلی کلینیک های مشاوره مدیریت شرکت است.

این مرکز علاوه بر پوشش و ارائه خدمات مدیریتی و اقتصادی در حوزه خدمات اجتماعی نیز فعال خواهد بود و مشاوره های ارائه شده با رویکرد دو هسته ای شامل اقتصادی و اجتماعی خواهد بود تا علاوه بر اینکه شرکت ها به لحاظ اقتصادی بهره‌وری لازم را داشته باشند، در حوزه اجتماعی نیز اثرگذاری کافی را بهمراه بیاورند.

کلینیک های تخصصی مرکز مشاوره مدیریت گروه مشاوران تدبیر عبارتند از:
1. کلینیک مدیریت دانش
2. کلینیک بازرگانی بین الملل و صادرات
3. کلینیک محرومیت زدایی و توسعه کسب و کار
4. کلینیک هوشمندسازی کسب و کار
5. کلینیک عارضه یابی سازمانی
6. کلینیک برنامه‏ ریز‏ی و مدیریت استراتژیک
7. کلینیک مدیریت منابع انسانی
8. کلینیک بازاریابی و فروش
9. کلینیک تعالی سازمانی
10. کلینیک مالی و سرمایه گذاری

پروژه های خاتمه یافته

large desktopdesktoptabletphone